Tour de Pologne w Krakowie - szereg utrudnień na ulicach miasta

Tradycyjnie wraz z trwającym na terenie Krakowa wyścigiem kolarskim Tour de Pologne na mieszkańców miasta czeka szereg utrudnień komunikacyjnych. Dotyczą one zarówno pasażerów MPK, ale również kierowców samochodów.

Najistotniejszym faktem dotyczącym sobotnich utrudnień na drogach miasta będzie całkowite wykluczenie z ruchu Al. Focha i Al. 3 maja. Wspomniane ulice będą niedostępne od godz. 6 w sobotę. Dodatkowo, obydwie trasy będą niedostępne również dla rowarzystów. Obowiązywać ma także zakaz zatrzymywania się oraz wyłączenie istniejących miejsc parkingowych.

Proponowane objazdy:
- do Al. Mickiewicza ulicami: Królowej Jadwigi, Kościuszki
- do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Al. Mickiewicza, Reymonta, Piastowska.

Po zakończeniu wyścigu i demontażu elementów infrastruktury towarzyszącej Al. 3 maja ma zostać ponownie udostępniona kierowcom.

Od godziny 11 ma z kolei obowiązywać wyłączenie z ruchu ulicy Piastowskiej - na odcinku od Al. 3 maja do ul. Królowej Jadwigi.

Proponowane objazdy:
- od ul. Piastowskiej (skrzyż. z ul. Reymonta) do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Reymonta, Miechowska, Nawojki, Armii Krajowej, Zarzecze, Na Błonie, Jesionowa
- od ul. Królowej Jadwigi (skrzyż. z ul. Słonecznikową) do ul. Konopnickiej ulicami: Królowej Jadwigi, Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Monte Cassino, Rondo Grunwaldzkie.

Ponadto organizatorzy informują o chwilowym przerwaniu ruchu na ul. Królowej Jadwigi w godz. 16 - 16.30.

Ulice, na których czekają nas utrudnienia

Utrudnienia w ruchu i chwilowe blokady przejazdu, które będą odbywać się pod nadzorem policji i odpowiednich służb mają wystąpić również przy ulicach: Grodzka, Św. Idziego, Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecka, Marii Konopnickiej, Kamieńskiego, Księdza Józefa Tischnera, Jerzego Turowicza, Zbigniewa Herberta, za wiaduktem nad Obwodnicą IV w stronę ronda przy ul. Myślenickiej, Myślenicka, Merkuriusza Polskiego, Chałubińskiego, Łąkowa i przede wszystkim w okolicach Rynku Głównego.

Na czas przejazdu kolarzy wyłączenia i utrudnienia w ruchu planowane są też na drogach wojewódzkich prowadzących do Krakowa - droga wojewódzka 780, droga wojewódzka 774 na odcinku od ronda w Kryspinowie (DW780/DW774) do ul. Olszanickiej.

Zmiany dotyczą również komunikacji miejskiej. 29 i 30 lipca na zmodyfikowanych trasach jeździć będą autobusy linii 134, 352 i 427.
comments powered by Disqus