Miłośnicy architektury, projektowania, pasjonaci dobrego designu i zawodowcy związani z branżą budowlaną – wszyscy ruszyli do EXPO Kraków, gdzie właśnie odbywają się 2. Międzynarodowe Targi Architektury KIAF.
KIAF – International Architecture Fair, to odpowiedź na potrzeby pasjonatów doskonałego designu. Wydarzenie zrodziło się w sercu Krakowa jako pionierska inicjatywa w branży architektonicznej regionu. W tym roku tematem przewodnim jest dekarbonizacja. Targi są skierowane do profesjonalistów: architektów, architektów wnętrz, projektantów, shopfittersów, deweloperów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, kierowników budowy. Wśród wystawców spotkamy: producentów materiałów, instalacji, technologii budowlanych, systemów fasadowych i dachowych oraz producentów materiałów wykończeniowych i wnętrzarskich.
KIAF to połączenie biznesu, edukacji i rozrywki – na uczestników czeka oferta producentów materiałów wnętrzarskich i budowlanych, dwudniowy program szkoleniowy, konferencja Salon Budownictwa Modułowego wraz z wystawą, degustacja wina, finger foods czy oferty klubów tenisowych i golfowych. W przestrzeni targów znajdują się dedykowane strefy tematyczne, które umożliwiają głębsze zanurzenie się w tych konkretnych obszarach – Wzorcownia, #warsztaTY, #KIAFedukuje oraz Architect after work.
Wzorcownia to konkurs dla uczestników targów na najlepszy mood board. Rok temu, grupa architektów o największej kreatywności i nieszablonowym myśleniu wygrała wyjazd marzeń do Hiszpanii. #warsztaTY to z kolei specjalnie dedykowana przestrzeń dla wystawców i architektów, gdzie przy lampce szampana, mają miejsce interaktywne szkolenia produktowe, umożliwiające bezpośrednią interakcję i wymianę doświadczeń. #KIAFedukuje jest natomiast dwudniowym programem szkoleniowym, oferującym możliwość uczestnictwa w prelekcjach najważniejszych architektów w Polsce oraz panelach dyskusyjnych prowadzonych przez cenionych ekspertów. Wśród prelegentów są m.in. Przemek Gawęda, Monika Sałata, Kinga Śliwa, Karolina Drogoszcz, a podczas wydarzenia nie brakuje takich tematów jak: Wegańskie wnętrza, czyli odpowiedź na dekarbonizację; User centered design; Krok przed AI – oswojenie sztucznej inteligencji w procesie projektowym.
Jest też Architect after work, czyli inicjatywa, która pozwala na odkrycie nowych sposobów spędzania wolnego czasu, doświadczanie, pielęgnowanie zainteresowań. W końcu architekt to nie zawód, to człowiek pełen własnych pasji i chęci do przeżywania, czerpania z życia.