Trzy festiwale dla smakoszy w jeden weekend

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Szukasz pomysłu na ciekawy weekend? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W dniach 27 i 28 stycznia 2024 roku Hala 100-lecia KS Cracovia w Krakowie zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają na nas trzy wyjątkowe festiwale, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy i przeniosą nas w klimat egzotycznych kultur!

Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Na stoiskach pojawią się specjaliści, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kulinarnych tajemnicach Azji. W trakcie festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw a także zapoznać się ze słodkościami znanymi z różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany czy indyjska pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą? W Krakowie zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli.

Kolejnym festiwalem, który odbędzie się w weekend 27-28 stycznia w Krakowie, jest Festiwal Kawy i Czekolady. To prawdziwy raj dla łasuchów, miłośników słodkości i kawowych napojów! Podczas festiwalu będzie można spróbować różnych rodzajów kawy z całego świata, a także delektować się wspaniałymi smakami czekolady i słodkości. Znajdzie się też czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała czy z dodatkami? Z pewnością każdy czekoladożerca znajdzie coś dla siebie!

Trzecim wydarzeniem jest Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. To Festiwal skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, którzy chcą spróbować różnych gatunków rzemieślniczych trunków. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni w tych dniach! Podczas festiwalu będą dostępne stoiska z rzemieślniczymi piwami, winami z różnych regionów świata, miodami pitnymi czy nalewkami. To doskonała okazja, by spróbować alkoholi, których zwykle nie ma w sklepach, a także spotkać się z ich producentami.

Zapraszamy już 27-28 stycznia w Krakowie na prawdziwie kulinarną rozpustę!

Sobota 12:00-20:00

niedziela 12:00-18:00

Linki do wydarzeń:

Festiwal Azjatycki: https://www.facebook.com/events/195807420257291/

Festiwal Kawy i Czekolady: https://www.facebook.com/events/1511708276255579/

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych: https://www.facebook.com/events/711316690710232/

LoveKraków.pl jest patronem medialnym festiwali.