Tytoniowy boss złapany na gorącym uczynku. Tony krajanki warte miliony

fot. materiały KOSG

Dokładnie rok temu funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali szefa grupy przestępczej i jego czterech współpracowników produkujących tony krajanki tytoniu na terenie Krakowa.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła straż graniczna wspólnie z małopolskim wydziałem ds. przestępczości prokuratury w Krakowie. Do sądu okręgowego złożono akt oskarżenia przeciwko 12 osobom, ośmiorgu z nich zarzucono udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się nielegalnym wytwarzaniem krajanki tytoniowej oraz wprowadzaniem jej do obrotu.

Tytoniowy boss

Grupy działały w różnym czasie i odmiennym składzie, lecz były kierowane przez tę samą osobę. Pierwsza z grup działała od grudnia 2017 roku do listopada 2018 roku na terenie Krakowa oraz innych miejscowości województwa małopolskiego. Członkowie grupy w zorganizowanej specjalnie w tym celu krajalni wytworzyli w tym czasie ponad 8 ton krajanki tytoniu o wartości prawie 4 milionów złotych. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku w listopadzie 2018 roku. W trakcie realizowanych czynności zabezpieczono prawie 3,5 tony krajanki o wartości ponad 1,6 miliona złotych.

Druga zorganizowana grupa przestępcza - o tym samym profilu działalności - funkcjonowała w okresie od czerwca 2019 roku do listopada 2019 roku w Krakowie i innych miejscowościach w Małopolsce. Jej członkowie w tym czasie wytworzyli ponad 2,5 tony krajanki o wartości ponad 1,2 miliona złotych.

Oskarżonym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus