Ukradł telefon z hotelowej recepcji. Chwilę później został zatrzymany przez policję

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci na jednym z przystanków tramwajowych na ul. Rzemieślniczej zatrzymali 43-latka, który chwilę wcześniej z recepcji jednego z hoteli ukradł telefon komórkowy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

4 lipca do jednego z hoteli w centrum Krakowa wszedł mężczyzna, który  wykorzystał chwilę nieuwagi recepcjonisty i zabrał jego telefon komórkowy z recepcyjnej lady. Kiedy recepcjonista zorientował się, że jego telefon zniknął, złodzieja już nie było.

–  Kiedy recepcjonista wyszedł z hotelu, zauważył, jak mężczyzna, którego podejrzewał o kradzież wsiada do tramwaju odjeżdżającego w kierunku Borku Fałęckiego. Powiadomił o tym fakcie policję. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie przebywający w rejonie ulicy Rzemieślniczej zauważyli mężczyznę przypominającego rysopisem poszukiwanego rabusia, który właśnie  wysiadał z tramwaju – relacjonuje Anna Wolak-Gromala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mundurowi wylegitymowali zaskoczonego 43-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży telefonu, ale nie posiadał go już przy sobie.

Z powodu upojenia alkoholowego nie potrafił powiedzieć, co z nim zrobił.  43-latek po zatrzymaniu został przewieziony do komisariatu, a po wytrzeźwieniu, na następny dzień usłyszał zarzut kradzieży. Podejrzanemu grozi  kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus