Ulga dla kierowców na północy. Dwa kierunki na Białoprądnickiej

Zdjęcie z lipca 2021 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kierowcy poruszający się w sąsiedztwie budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową od poniedziałku mają odpocząć od części utrudnień.

– Jak informuje wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej, od poniedziałku 22 listopada wróci ruch dwukierunkowy na ulicę Białoprądnicką. Oznacza to, że kierowcy jadący od północy będą mieli dodatkową trasę dojazdową do ul. Opolskiej – mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Obecnie kierowcy jadący z tego rejonu w stronę ulicy Opolskiej muszą korzystać z trasy poprowadzonej ulicami Zielińską, Pachońskiego i Wyki.

Nowa droga

Krótki udostępniony odcinek będzie już częścią docelowego układu drogowego, w ramach którego wzdłuż budowanej linii tramwajowej powstaje też nowa droga po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Docelowo nowy odcinek połączy dwa dotychczasowe fragmenty ul. Pachońskiego, a one same będą przebudowane. – Nowy układ drogowy przejmie ruch tranzytowy m.in. z ulicy Białoprądnickiej, która ma szanse na powrót stać się uliczką o charakterze osiedlowym – zauważa przedstawiciel ZIM.

Łącznie, nowa ulica Pachońskiego od skrzyżowania z Trasą Wolbromską do skrzyżowania z ulicą Mackiewicza i Siewną będzie miała niecałe 1,5 km długości.

Utrudnienia dalej będą

Informacja o udrożnieniu ul. Białoprądnickiej nie oznacza jednak, że nie będą się już pojawiać kolejne komunikaty o utrudnieniach. Wciąż nie rozpoczął się najbardziej uciążliwy etap inwestycji związany z budową dwupoziomowego skrzyżowania nowej linii tramwajowej i drogi z ulicą Opolską. W pewnym momencie wymusi on prowadzenie ruchu tylko po jednym pasie.

Wciąć nieprzejezdna będzie ul. Nad Sudołem. – Przez miesiące zimowe wykonawca będzie kontynuował tam roboty związane z budową dwóch konstrukcji estakadowych nad doliną potoku Sudoł – zapowiada Jan Machowski.

Utrudnienia dotyczą też dalszego odcinka budowanej linii, m.in. w rejonie ul. Siewnej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały