Ulica księcia Józefa do remontu

fot. Krzysztof Kalinowski

Ul. Księcia Józefa zostanie wyremontowana od granicy miasta do ul. Adolfa Szyszko-Bohusza. Prace mają ruszyć w połowie października.

Magistrat poinformował, że pojawiła się szansa na zmodernizowanie drogi, dzięki dodatkowym pieniądzom z rezerwy rządowej subwencji na 2021 rok. Na ten cel zarezerwowane jest 1,5 mln złotych. Drugie tyle wyłoży miasto.

– Drogowcy wymienią asfalt na całej tej długości. Tam, gdzie to konieczne zajmą się też krawężnikami. Dodatkowo wyremontowany zostanie fragment chodnika, w rejonie serpentyn prowadzących na Bielany – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Od października do grudnia

Robotnicy w żółtych kamizelkach wejdą na drogę w okolicach połowy października i mają wykonać swoje zadanie do połowy grudnia.

– Finalizujemy umowę, wkrótce wykonawca przystąpi do opracowania niezbędnych na czas prac zmian w organizacji ruchu. Remont musi być skorelowany z innymi pobliskimi robotami – stwierdza magistrat.

Chodzi tu o przebudowę ul. Królowej Jadwigi (gdzie prace zakończą się w pierwszej połowie 2022 roku). Remont prowadzony jest też na fragmencie A4. W planach jest jeszcze położenie nowej nawierzchni na fragmencie ul. Balickiej.