Ulica Rostworowskiego zostanie odblokowana

fot. zdmk
Dzisiaj wieczorem udostępniona dla ruchu samochodowego zostanie część ulicy Rostworowskiego na odcinku od ul. Kobierzyńskiej do ul. Grota-Roweckiego. W pełnym zakresie przejezdne będzie skrzyżowanie ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego i ul. Rostworowskiego – poinformował magistrat.
Dodatkowo, na ul. Kobierzyńskiej wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu obejmująca m.in. nowe lokalizacje przystanków autobusowych z nowymi wiatami przystankowymi oraz nowe lokalizacje przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną, co stanowi poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w tak ważnym okresie jesienno-zimowym – czytamy w komunikacie.

Powyższe działania pozwolą kierowcą na przejazd ul. Rostworowskiego między ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego i ul. Kobierzyńską.

Zmiany te powinny znacznie usprawnić ruch w rejonie ul. Kobierzyńskiej oraz na trasie dojazdowej do Kampusu UJ. Co jest jednym z działań podejmowanych przez Kraków wobec początku roku akademickiego i wzrostu ruchu samochodowego w mieście.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki