Utrudnienia na zakopiance. Ruch w obu kierunkach tylko jednym pasem

fot. GDDKiA

W poniedziałek (13 listopada) o 5 rano rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na zakopiance. Przez cztery dni ruch w obu kierunkach będzie możliwy tylko jednym pasem.

Drogowcy kontynuują montaż konstrukcji wiaduktu, tym razem nad zachodnią stroną drogi krajowej nr 7. Ze względu na wykonywane prace, od poniedziałku rano do czwartku wieczorem, zamknięty zostanie fragment jezdni zakopianki prowadzący w kierunku Myślenic. Będzie to ok. 200-metrowy odcinek.

– Samochody jadące w kierunku Myślenic zostaną skierowane na jezdnię wschodnią i będą poruszały się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Krakowa również będą miały do dyspozycji tylko jeden, prawy pas (lewym pasem będzie prowadzony ruch w kierunku Myślenic) – informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa węzła w Gaju

W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych.