W Krakowie wreszcie zacznie obowiązywać system informacji miejskiej

Tablice ulicowe fot. BIP Kraków

Od środy wszystkie miejskie jednostki muszą stosować się do wzorów systemu informacji miejskiej. Oznacza to, że sukcesywnie niebieskie tabliczki z nazwami ulic będą wymieniane na kremowe.

Prezydent Krakowa zdecydował, że w mieście ma być stosowany nowy system informacji miejskiej. W liczącej ponad 200 stron księdze znalazły się wzory nie tylko tabliczek z nazwami ulic, ale również kierunkowskazy, witacze czy tabliczki zarządców budynków.

– Nie oznacza to, że wszystkie tabliczki na przykład z nazwami ulic będą wymienione od razu. Będziemy to robić sukcesywnie, aby nie generować zbyt wielkich wydatków – mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

To właśnie ta jednostka, decyzją Jacka Majchrowskiego, ma czuwać nad tym, aby system był prawidłowo wykorzystywany. Przykładowo, jeśli jedna z miejskich jednostek będzie prowadziła remont ul. Starowiślnej, to muszą zamontować nowe oznaczenia, ale wcześniej mają obowiązek uzyskania akceptacji ze strony ZTP.

Na wymianę tablic w tym oraz na początku przyszłego roku urzędnicy przeznaczą prawie 13 mln złotych. Konsorcjum firm Utal oraz Wimed mają obowiązek dostarczyć i zamontować ponad 600 tablic kierunkowych i postawić 17 witaczy.

Nowe oznaczenia mają pojawić się także, po zakończeniu inwestycji, przy Trasie Wolbromskiej, Igłomskiej, Królowej Jadwigi, Łokietka, al. 29 Listopada, liniach tramwajowych na Górkę Narodową oraz Mistrzejowice a także przy czterech parkingach P&R.

Tablice wjazdowe do miasta
Tablice wjazdowe do miasta


Informacja kierunkowa dla ruchu pieszego
Informacja kierunkowa dla ruchu pieszego


Oznakowanie wc
Oznakowanie wc
Mapy
Mapy

Informacja parkowa
Informacja parkowa

comments powered by Disqus