W niedzielę wyruszy spod Wawelu procesja ku czci św. Stanisława. Jest zaproszenie abp. Jędraszewskiego

fot. Fot. Archidiecezja Krakowska

Już w najbliższą niedzielę wyruszy tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę. Metropolita krakowski zachęca do udziału nie tylko mieszkańców stolicy Małopolski.

„Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. (…) Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące” – zwrócił się w liście do wiernych metropolita krakowski, Marek Jędraszewski.

O godz. 9.00 z Katedry Wawelskiej wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W pochodzie wezmą udział przedstawiciele różnych wspólnot, parafii, orkiestry, młodzież. Następnie za relikwiami polskich świętych pójdą reprezentanci zgromadzeń zakonnych, tuż po nich przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski.

O godz. 10.00 na Skałce przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci rozpocznie się uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie Jan Kopiec, biskup senior diecezji gliwickiej.