W Parku Jordana i na Bulwarach Wiślanych pojawiły się kwadraty. Co oznaczają?

Kwadraty w Paku Jordana fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na polanie w Parku Jordana oraz Bulwarach Wiślanych w okolicy pomnika psa Dżoka pojawiły się wymalowane kwadraty, które mają przypominać o konieczności zachowywania dystansu społecznego.

– Pomysł został zaczerpnięty z Kopenhagi. Tam wprowadzono model dziesięcioosobowy, aby mogły spotykać się grupy, my chcieliśmy, aby w kwadracie mieściło się mniej osób – tłumaczy dla LoveKraków.pl Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. – Nawiązujemy trochę do wyznaczonych ogródków gastronomicznych – podkreśla.

Urzędnik mówi, że co tydzień otrzymują zgłoszenia z policji z równoczesną prośbą o umieszczanie informacji na terenach zielonych.

Kwadraty (2x2 m) zostały wymalowane kredą na jednej polanie w Parku Jordana oraz na Bulwarach Wiślanych w okolicy psa Dżoka. Każde wymalowane pole jest oddalone od drugiego o dwa metry. – Ten kwadrat jest bezpieczną przystanią, gdzie można odpocząć – dodaje Kempf.

W przyszłym tygodniu kwadraty zostaną wymalowane w innym miejscu na Bulwarach Wiślanych, w Parku Krakowskim. Zarząd Zieleni Miejskiej przy wyznaczaniu kwadratów korzysta z nieodpłatnej pomocy Zarządu Infrastruktury Sportowej oraz klubu sportowego Juvenia, który użyczył maszyny.

comments powered by Disqus