W połowie listopada otwarcie pływalni w Krowodrzy [ZDJĘCIA]

Elewacja basenu przy al. Kijowskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Niespełna 26 miesięcy – tyle czasu upłynie między inauguracją budowy a oddaniem basenu przy Szkole Podstawowej nr 5 (al. Kijowska 8). Będą z niego korzystać między innymi członkowie sekcji pływackiej TS Wisła Kraków.
Otwarcie obiektu planowane jest w drugiej połowie listopada. Planowane prace są już zakończone, trwa sprzątanie hali basenowej i porządkowanie obejścia. – Rozpoczęły się odbiory, zostały złożone wnioski do straży pożarnej i Sanepidu. Niebawem rozpocznie się napełnianie niecki wodą, o czym będziemy na bieżąco informować – mówi Michał Sobolewski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Oddziały sportowe i sekcja TS

Z pływalni będą korzystać przede wszystkim uczniowie szkoły, która prowadzi oddziały sportowe, a w wolnych godzinach – każdy chętny. Zajęcia planuje tam również sekcja Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, której basen przy ulicy Reymonta został zamknięty w maju.  – Większość naszych pływaków uczęszcza do tej szkoły – mówiła nam kilka miesięcy temu Paulina Kujawa, koordynatorka sekcji w TS.

Koszt inwestycji wyniósł 22 mln zł. Za tę kwotę powstał obiekt z sześcioma torami, z których połowa umożliwia regulację głębokości dna od 0 do 3 metrów. Krakowianie będą mogli skorzystać tam ze strefy spa z sauną suchą i parową, grotą solną, jacuzzi, a także z siłowni i sali treningowej.

W pierwszym kwartale 2021 gotowy ma być basen przy ulicy Eisenberga (o czym piszemy TUTAJ). Na przyszły rok planowane było również zakończenie budowy na os. 2 Pułku Lotniczego.

– Zaawansowanie robót jest na poziomie 84 procent. W budynku wykonano sufity na pierwszym piętrze i w części socjalno-sanitarnej parteru wraz z ułożeniem płytek i malowaniem. Obecnie trwają prace wykończeniowe: układanie płytek na plaży w hali basenowej, biały montaż na instalacjach wody, kanalizacji oraz elektrycznej. Wykonywana jest technologia basenowa, izolacja zbiorników przelewowych – informuje rzecznik ZIS.

Przy SP 151 powstaje basen z dnem regulowanym od 0 do 1,8 metra, mniejsza pływalnia do nauki, brodzik, basen spa i mała sala do ćwiczeń. Koszt to 24 mln zł. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
News will be here