Weekend w pigułce (8-9 czerwca)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nie macie jeszcze planów na nadchodzący weekend? Sprawdźcie nasze propozycje.

Dni Nowej Huty

W ten weekend wielkie święto Nowej Huty. W sobotę w godzinach 14.00–24.00 na łące miedzy Nowohuckim Centrum Kultury i os. Centrum E odbędzie się rodzinny festyn. Przygotowano sporo atrakcji, m.in. wesołe miasteczko, gry i konkursy z nagrodami, prezentacje służb mundurowych, stoiska nowohuckich instytucji kultury i strefę gastronomiczną. O 16.30 sprzed OK Norwid na os. Górali 5 wyruszy Korowód Nowohucki, który po 17.00 dotrze pod siedzibę NCK. Gwiazdą wieczoru będzie Urszula, której koncert rozpocznie się o 22.30.

W niedzielę w godzinach 10.00–16.00 na zieleńcu przy ul. Boruty-Spiechowicza potrwa świętowanie Dnia Otwartego Magistratu. O 16.30 w przestrzeni alei Róż mieszkańcy zapozują do wspólnego zdjęcia „Nowohucianie na 70-lecie”, a o 19.00 na dziedzińcu Opactwa oo. Cystersów w Mogile odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Mogile.

Dzień Otwarty Magistratu

W niedzielę, 9 czerwca, odbędzie się Dzień Otwarty Magistratu. Tym razem krakowianie będą świętować w dwóch lokalizacjach – w Pałacu Wielopolskich przy placu Wszystkich Świętych i przed budynkiem urzędu miasta na os. Zgody 2. Zaplanowano warsztaty robienia zabawek, gry i loterie, warsztaty przyrodnicze, zajęcia sportowo-rekreacyjne czy warsztaty poświęcone obwarzankom.

W specjalnie zaaranżowanym kinie w bramie odbędą się seanse filmów takich jak „Jacek i Agatka”, „Akademia Pana Kleksa” i „Rejs”.  Na scenie koncerty, pokazy tańca i akrobacji, mini spektakle inspirowane klimatem PRL-u, a także piosenki z tamtej epoki. A na finał – występ zespołu Raz Dwa Trzy.

Gmach muzeum za 5 zł

Muzeum Narodowe w Krakowie świętuje 140-lecie istnienia. Z tej okazji Gmach Główny będzie można zwiedzić za 5 zł. Na odwiedzających czekają przede wszystkim trwające już wystawy: „Wajda”, „Czarno na białym”, „Wyspiański. Posłowie” czy „Sytuacja się zmieniła” oraz stałe ekspozycje.

Aby zwiedzić wszystkie wystawy, wystarczy kupić jednodniowy bilet za 5 zł.  W programie znalazły się również spotkania z kustoszami Alicją Kilijańską (w sobotę o godz. 12.00) i Piotrem Wilkoszem (w sobotę o 10.30), oprowadzanie po wystawie „Wajda” (niedziela 12.00) i otwarte warsztaty z cyklu „Złóż życzenia muzeum” (niedziela, w godz. 11.00–15.00).


Festiwal Miłosza i zdobywanie władzy

W Krakowie trwa Festiwal Miłosza. Podczas ósmej edycji wydarzenia zaplanowano ponad 50 spotkań w ramach głównego pasma, 4 koncerty i pasmo Off.

W wydarzeniu weźmie udział prawie 100 gości, m.in. Simon Armitage, Svetlana Carstean, Kholoud Charaf, Saleh Diab, Ewa Lipska, Uta Przyboś czy Magdalena Kicińska. Tym razem festiwalowym centrum jest siedziba Starego Teatru przy ul. Jagiellońskiej 1.

Na pobliskim placu Szczepańskim powstała specjalna strefa, w której można odpocząć i poczytać. Wydarzenia zaplanowano również w innych miejscach Krakowa, m.in. w Alchemii, Ice Kraków, Bunkrze Sztuki, Kawiarni Literackiej czy Pałacu Krzysztofory.

Więcej informacji na stronie www.miloszfestival.pl.

Wodecki Twist Festival

Już w ten piątek rozpoczyna się Wodecki Twist Festival. Tego dnia w Teatrze Słowackiego wydarzenie otworzy koncert poświęcony trąbce. Wystąpią Chris Botti, Kayah, Anna Maria Jopek, Michael „Patches” Steward i Piotr Wojtasik Quintet. W sobotę podczas koncertu Chwytaj dzień zabrzmią kompozycje Wodeckiego w wykonaniu Matta Duska, Jnr Robinsona oraz gwiazd polskiej sceny, m.in. Dawida Podsiadły, Urszuli Dudziak, Brodki, Anny Marii Jopek, Agi Zaryan i Alicji Majewskiej.

Program wydarzenia dostępny na stronie www.wodeckitwistfestival.pl.

Tauron Arena Kraków świętuje 5. urodziny

W niedzielę Tauron Arena Kraków zaprasza na świętowanie swoich piątych urodzin. Ma to być „Największa domówka w historii”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre trzeba się wcześniej zapisać. Początek o 10.00. Wydarzenia będą się odbywały na scenie – m.in. taneczna rozgrzewka dla najmłodszych, pokaz zumby i salsy, występ Akademii Dźwięku, na płycie – zabawa wielkimi klockami, skoki na trampolinach, ogromna bańka mydlana, zabawa w chemików, przenosiny do wirtualnego świata dzięki specjalnym okularom.

To nie wszystko. Więcej informacji >>> 5. Urodziny Tauron Areny. Co nas czeka?
Przed nami 14. edycja TattooFest

W najbliższy weekend 8–9 czerwca 2019 roku w EXPO Kraków po raz kolejny zagości największe wydarzenie dotyczące sztuki tatuażu w Polsce – 14. edycja Tattoofest. To jeden z największych festiwali tatuażu w Europie. Impreza od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony artystów, jak i pasjonatów sztuki tatuażu. Podczas Festiwalu będzie pracować ponad 300 artystów z całego świata. Nadchodząca edycja Tattoofest oprócz głównych wydarzeń związanych z tatuażem oferuje również strefę Kids – dla najmłodszych uczestników, strefy Fashion i Art – poświęcone modzie i sztuce współczesnej.

Wstęp płatny. Informacje na temat biletów oraz wydarzenia na stronie:  https://convention.tattoofest.pl/#post-7

Święto ulicy Krupniczej

W niedzielę odbędzie się Święto ul. Krupniczej. W programie koncerty, pokazy taneczne, warsztaty plastyczne, gra miejska, dzień otwarty w teatrach Bagatela, Groteska czy Domu Józefa Mehoffera. Oprócz tego m.in. seans w kinie Paradox czy potańcówka w ogrodzie Centrum Młodzieży.

Więcej informacji na stronie: http://www.dzielnica1.krakow.pl/swieto-dzielnicy-i/

Atramentowa, Malinowa…

W sobotę o 18.00 w Auditorium Maximum rozpocznie się jubileuszowy koncert Stanisławy Celińskiej. Nie zabraknie utworów z albumów „Atramentowa” i „Malinowa”, które odniosły ogromny sukces. Celińska pokazała, ze jest nie tylko wybitną aktorką, ale również wspaniałą wokalistką. Bilety w cenie 100–130 zł.

Bal na Stawach

W sobotę o 16.00 na placu na Stawach rozpocznie się prawdziwy bal. Będzie można nie tylko świetnie się bawić, ale również spędzić czas na zabawie, przypomnieć sobie lub też poznać naszą kulturę, tradycję, obyczaje i gådke krakoską. Wstęp wolny.

Sezon piknikowy trwa!

Początkiem czerwca w Krakowie rozpoczął się sezon piknikowy. W krakowskich parkach na mieszkańców czekają różne ciekawe zajęcia, m.in. sportowe, artystyczne, warsztaty edukacyjne. Na miejscu można też spróbować prawdziwych przysmaków. W sobotę Piknik Krakowski odbędzie się w parku Stacja Wisła, a w niedzielę w parku Decjusza.

 

comments powered by Disqus