Wiceprezydent Jerzy Muzyk: Do maja rozliczymy 500 mln zł na igrzyska

– Od początku byłem zwolennikiem organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie. Wiedziałem, że jest to potężny zastrzyk finansowy dla miasta. Jestem spokojny, że wydamy i rozliczymy to 500 mln zł do 30 maja – mówił wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk podczas targów pracy.

Zaledwie osiem miesięcy pozostało do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich 2023 w Małopolsce. Kraków otrzymał na ten cel 500 mln zł, które teraz stara się w jak najlepszy i maksymalny sposób wykorzystać, o czym mówił wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk na Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Tauron Arenie.

– W budżecie miasta na 2022 i 2023 rok pojawiło się ponad 500 mln zł. To niebagatelna kwota, która w większości przyczyni się do modernizacji infrastruktury drogowej (350 mln zł) oraz infrastruktury sportowej (150 mln zł). Środki te zostaną przeznaczone na modernizację dróg, chodników czy torowisk tramwajowych – powiedział wiceprezydent miasta. Obiekty sportowe, które mają zostać zmodernizowane to m.in. stadion miejski przy ul. Reymonta, na który przeznaczono 90 mln zł. Do tego dochodzi boisko do koszykówki 3x3 czy modernizacja ośrodka sportowego „Kolna”.

Inwestycje muszą zostać zakończone do 30 maja 2023 roku. – Nigdy nie staraliśmy się ciąć kosztów w zakresie inwestycji, bo jak wiemy, w gospodarce najlepsza jest ucieczka do przodu. Miasto jest największym kreatorem tych inwestycji, dlatego jestem spokojny, że wydamy i rozliczymy to 500 mln do 30 maja – przekonywał Jerzy Muzyk.