Wielkie sprzątanie w parku Jalu Kurka. Jest już planowana data otwarcia

fot. Piotr Kempf

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął sprzątanie w parku Jalu Kurka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podstawowe prace powinny zakończyć się już w najbliższych dniach.

– Przygotowujemy się do tego, żeby jak najszybciej udostępnić park mieszkańcom – mówi nam Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Wywiezione zostały już dwie ciężarówki śmieci.

Pozytywnym zaskoczeniem okazał się stan alejek – trzeba je oczyścić z warstwy błota i brudu, ale nawierzchnia jest w dobrym stanie. ZZM zamierza ustawić przy nich małą architekturę – ławki czy kosze na śmieci. Trzeba też m.in. zabezpieczyć stare lampy i przeprowadzić przegląd drzewostanu.

Oficjalne otwarcie planowane jest wstępnie na pierwszy dzień wiosny, ale teren zostanie udostępniony znacznie wcześniej. – Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to park zostanie udostępniony mieszkańcom już 1 stycznia. Będziemy o tym jeszcze informować, ponieważ na razie trwają intensywne prace. Staramy się, żeby w ten sposób rozpocząć nowy rok, ale najbliższe dni pokażą, czy się to uda – zapowiada Piotr Kempf.

O wykupieniu parku Jalu Kurka prezydent Jacek Majchrowski poinformował 14 grudnia. Za prawie dwuhektarowy teren miasto zapłaciło prawie 11 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto