News LoveKraków.pl

Wieloletni radni wystartują z list Łukasza Gibały

Małgorzata Jantos, Michał Starobrat

Radna Małgorzata Jantos oraz radny Michał Starobrat będą ubiegać się o miejsce w radzie miasta z listy Krakowa dla Mieszkańców Łukasza Gibały – dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Jak wynika z naszych informacji, Michał Starobrat, przewodniczący klubu Nowoczesny Kraków wystartuje z okręgu nr 4 obejmującego dzielnice Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice oraz Podgórze Duchackie. Dotychczas związany był z Nowoczesną, przewodzi też klubowi Nowoczesny Kraków.

W kończącej się kadencji rady mocno zaangażował się w prace komisji do spraw spółki Kraków5020, a także zabiegał o budowę linii tramwajowej na Kliny, rond na ulicy Zawiłej, walczył o użytek ekologiczny na Klinach czy mocno sprzeciwiał się przebiegowi drogi ekspresowej S7 Kraków-Myślenice przez południowe dzielnice miasta.

Z okręgu nr 1 (dzielnice Stare Miasto, Grzegórzki oraz Prądnik Czerwony) wystartuje radna Małgorzata Jantos. Polityczka od 2002 roku nieprzerwanie zasiada w Radzie Miasta Krakowa. W 2001 roku była jedną z założycielek Platformy Obywatelskiej. Od 2010 roku, przez cztery lata, piastowała stanowisko wiceprzewodniczącej rady miasta. Od lat przewodniczy Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Krakowa. Angażowała się m.in. pozyskanie przez miasto Kossakówki i zapewnienie finansowania na remont neogotyckiego dworku przy placu Kossaka. Od lat zabiega również o powstanie grzebowiska dla zwierząt.

We wtorek podczas konferencji prasowej dwójkę radnych zaprezentuje kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała. Jak wynika z naszych informacji, pełne listy mają być zaprezentowane w połowie lutego. Wcześniej kandydaci na radnych mają przejść szkolenie m.in. z prawa, zasad prowadzenia i finansowania kampanii oraz zapoznają się z programem wyborczym Krakowa dla Mieszkańców.