Wprowadzą zmiany w nazwach ponad 800 przystanków

Każdy przystanek oprócz nazwy będzie posiadał numeracje, dlatego zamiast „Teatr Bagatela” każdy z peronów otrzyma numer np. „Teatr Bagatela 01” przy ulicy Dunajewskiego, „Teatr Bagatela 02” przy ulicy Karmelickiej – informuje Sebastian Kowal z ZTP.

Urzędnik Zarządu Transportu Publicznego mówi, że przypisany przystankowi numer będzie dokładnie określał lokalizacje, z którego peronu odjedzie nasz tramwaj czy autobus.

– Taka informacja będzie szczególnie przydatna w przypadku przystanków węzłowych, których wiele znajduje się w centrum jak „Muzeum Narodowe”, „Starowiślna” czy „Rondo Mogilskie”. Dzięki wprowadzonej numeracji łatwiej będzie korzystało się z wyszukiwarek połączeń – tłumaczy.

W pierwszym etapie będą wymieniane nazwy na przystankach tramwajowych i autobusowych w rejonie I i II obwodnicy, a następnie ciągi komunikacyjne w kierunku Bronowic Małych, Nowego Bieżanowa, Czerwonych Maków oraz wzdłuż ul. Mogilskiej w kierunku Nowej Huty.

Nowe nazwy pojawią się również na przystankach, na których zajdzie konieczność ich wymiany ze względu na występowanie usterki.

– Wówczas nowa tabliczka będzie już uwzględniała nową czcionkę oraz numer słupka. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w naszym rejonie nie ulegnie pogorszeniu, do końca 2021 roku umieścimy nowe nazwy z numerami na ok. 800 przystanków – mówi Sebastian Kowal.