News LoveKraków.pl

Wybrano nową dyrektor Szpitala im. Narutowicza. Przez 12 lat pracowała jako pielęgniarka

Dokonano wyboru dyrektorów miejskich szpitali. Pokierują nimi Mariola Marchewka oraz Lech Kucharski.
Dyrektorzy miejskich szpitali zostali wybrani w konkursach. Jak się dowiedzieliśmy, Szpitalem im. Narutowicza pokieruje Mariola Marchewka. Na stanowisku dyrektora zastąpi Renatę Godyń-Swędzioł.

Mariola Marchewka jest wieloletnim pracownikiem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ostatnio była zatrudniona na stanowisku kierownika bloku operacyjnego. Posiada wykształcenie wyższe, które zdobyła m.in. na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Wydział Zarządzania). Ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej. Posiada też wykształcenie medyczne (ukończyła Liceum Medyczne w Krakowie) oraz 12-letni staż pracy w charakterze pielęgniarki.

Szpitalem im. Żeromskiego pokieruje z kolei Lech Kucharski, który dotychczas był pełniącym obowiązki dyrektora. Wcześniej lecznicy szefował Jerzy Friediger. Lech Kucharski jest wieloletnim pracownikiem Szpitala im. Żeromskiego, gdzie pełnił funkcję m.in. zastępcy dyrektora ds. lecznictwa oraz ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych. Ukończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Krakowie i posiada specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– Komisje konkursowe dokonały wyboru na podstawie złożonych przez kandydatów koncepcji działalności szpitali na lata 2024-2026 wraz z propozycjami planu finansowego, indywidualnych rozmów, a także w oparciu o udokumentowane kwalifikacje zawodowe – przekazał nam magistrat.

Monika Chylaszek, rzeczniczka prasowa prezydenta Krakowa poinformowała nas z kolei, że kandydatury Marioli Marchewki oraz Lecha Kucharskiego zostały już zaakceptowane przez Jacka Majchrowskiego.