Szpital Narutowicza otrzymał najnowocześniejszy sprzęt. Posłuży w leczeniu chorób układu moczowego

fot. Materiały prasowe

Oddział Urologii z Onkologią Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie wzbogacił się o nowy sprzęt, który będzie służył zarówno do diagnozy, jak i leczenia schorzeń układu moczowego.

Oddane do użytku zostały m.in.: ultrasonograf, laser holmowy i zestaw narzędzi do zabiegów endoskopowych. Dzięki tym urządzeniom zabiegi będą minimalnie inwazyjne, a pacjenci będą mieć zapewnioną nowoczesną terapię.

Środki na zakup tej aparatury pochodzą z budżetu miasta. Wysokość miejskiej dotacji to 1 mln 95 tys. zł, natomiast środki własne szpitala to 4482,85 zł.

Zakupione sprzęty to:

Laser holmowy Cyber Ho 150W - to najsilniejszy, który jest aktualnie dostępny na rynku. To narzędzie mające zastosowanie w diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych takich jak kamica, zwężenia oraz onkologii.

Zestaw narzędzi do HoLEP - dzięki nim będzie możliwa enukleacja laserowa gruczołu krokowego z wykorzystaniem lasera holmowego. Jest to nowoczesna metoda leczenia przerostu gruczołu krokowego, o wyższej skuteczności i bezpieczeństwie w stosunku do rozwiązań klasycznych.

Ultrasonograf bk3000 typ 2300 - pozwalające na obrazowanie narządów oraz precyzyjne wykonanie biopsji podejrzanych zmian.

Oddział dysponuje także nowym zestawem narzędzi laparoskopowych. Obecnie niemal wszystkie zabiegi w Szpitalu Narutowicza są wykonywane technikami minimalnie inwazyjnymi