Wycieczka meleksem, pokazy filmów, plenerowa wystawa. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Szpitalu Uniwersyteckim

Szpital Uniwersytecki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W najbliższy piątek Szpital Uniwersytecki zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Wydarzenie potrwa w godzinach 10.00 – 13.00.

– Podczas tegorocznej edycji chcielibyśmy przybliżyć prowadzone przez nas – a finansowane z Unii - programy profilaktyczne, a także pokazać w jaki sposób fundusze unijne wpłynęły na wygląd i wyposażenie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu – informuje Maria Włodkowska, rzeczniczka szpitala.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie został dofinansowany rekordową kwotą ponad 244 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Przed budynkiem szpitala pojawią się namioty wystawiennicze.

W pierwszym z nich odbędzie się projekcja filmu, dzięki któremu poznacie państwo miejsca szpitala, na co dzień dostępne tylko nielicznym. W drugim natomiast nasi pracownicy opowiedzą o wszystkich programach profilaktycznych – finansowanych z Unii Europejskiej – z jakich można skorzystać w Szpitalu Uniwersyteckim – mówi Włodkowska.

Ważne projekty

Tam też mieścić się będzie punkt rejestracyjny do POZ-u w ramach tych projektów, a są nimi: „Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie”, „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu”, „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego”, „Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży poprzez edukację kadr systemu ochrony zdrowia”, „Realizacja Programu Zdrowotnego profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka szyjki macicy” i „Wyprzedź raka mammografią-Profilaktyka Raka Piersi” – informacja o projekcie, ulotki z numerem telefonicznym do rejestracji.

Szpital zaprasza również do obejrzenia wystawy plenerowej fotografii obrazujących najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a także wycieczkę meleksem po terenie szpitala wraz z przewodnikiem.

– To okazja, by wypytać o wszelkie ciekawostki związane z nową siedzibą. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 12 424 74 35/ 785-790-319 – zaznacza rzeczniczka szpitala.

Namioty wystawiennicze, wystawa plenerowa oraz meleksy będą się znajdować na parkingu przed budynkiem C, przed wejściem nr 6.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus