Wycinka przy al. 29 Listopada. We wtorek utrudnienia dla kierowców i pieszych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek 23 lutego, w godzinach od 8 do 16, wykonawca przebudowy al. 29 Listopada będzie wycinał drzewa w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców. To będzie się wiązało z utrudnieniami w ruchu.

W związku z zaplanowanymi na ten dzień wycinkami, na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Powstańców wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. Pojawią się zawężenia prawych pasów al. 29 Listopada po północnej i południowej stronie skrzyżowania.

Pojawią się też utrudnienia w ruchu pieszym. Przejście w rejonie objętym pracami możliwe będzie jedynie za zgodą pracowników.

Wyburzenia

Równolegle z wycinką roślinności postępują też wyburzenia obiektów kolidujących z inwestycją. W najbliższym czasie tego rodzaju roboty prowadzone będą w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Rybianka. Nie powodują one jednak utrudnień w ruchu.

W kolejnych tygodniach prace porządkowe w ramach rozbudowy al. 29 Listopada będą kontynuowane. Łącznie, w ramach zadania musi zostać usuniętych 371 sztuk drzew. W ich miejsce zostanie nasadzonych tyle samo sztuk roślin. W ramach wyburzeń zniknie 35 obiektów budowlanych, na które składają się m.in. budynki, kioski czy ogrodzenia.

Jak oceniasz decyzję o wyburzeniu "Sukiennic Prądnickich"?

  • 79,5%
  • 20,5%

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Prądnik Biały