Wymiana książek w centrum handlowym

fot. Krzysztof Kalinowski

Od 7 do 9 października na terenie Galerii Bronowice odbędzie się akcja bookcrossingowa. Każdy, kto posiada w swojej domowej bibliotece przeczytane tytuły, może przynieść je do centrum handlowego i bezpłatnie wymienić na inne książki.

– Akcja wymiany książek w Galerii Bronowice to kolejna już odsłona tego popularnego, przyciągającego prawdziwe tłumy osób wydarzenia, promującego czytelnictwo i pokazującego, że czytanie jest modne – mówi Aleksandra Mańka, dyrektor galerii.

– Zadbamy o to, aby zarówno starsi, jak i młodsi czytelnicy znaleźli tu coś dla siebie i miło spędzili czas. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału – dodaje. Punkt bookcrossingowy pojawi się na poziomie 0 obiektu.

Jak wymienić się książkami? Jeśli masz w domu pozycje, które z jakiegoś powodu zalegają na półce, zabierz je z sobą i przyjdź do Galerii Bronowice. Tu bezpłatnie wymienisz je na inne, a oddane tytuły znajdą nowych właścicieli. Z regału bookcrossingowego możemy zabrać tyle samo książek, ile przynieśliśmy. Należy pamiętać, że w akcji biorą udział książki niezniszczone, kompletne, nie starsze niż wydane w 2001 roku. Nie mogą to być również podręczniki czy wielotomowe encyklopedie i słowniki.

Sztuka z Regału i Regał Dziecięcy

Wśród bookcrossingowych regałów pojawią się również dwa specjalne. Pierwszy - pod opieką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która pragnie podzielić się swymi wydawnictwami. Chętnie wymieni się też książkami o malarstwie, rzeźbie, grafice, fotografii, architekturze, by pozyskać nowe tytuły do swojej biblioteczki. Na drugim znajdą się tylko książki dla dzieci i młodzieży, tak, by odwiedzającym galerię dzieciom i ich rodzicom łatwiej było znaleźć interesujące tytuły.

„Wyprawa w świat wyobraźni”

W piątek 8 października w godz. 15:00-18:00 odbędą się także zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Kraków. Pracownicy Filii nr 16 oraz Filii nr 20 przygotowali dla dzieci warsztaty. W czasie spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać opowiadania o kocie, który pierwszy raz odwiedza bibliotekę. Historia przedstawiona zostanie za pomocą techniki kamishibai. W części warsztatowej, z przygotowanych materiałów, dzieci będą mogły wykonać zakładkę w kształcie kota.

– Trochę zapominamy, że czytanie to prawdziwy relaks i komfort dla naszego umysłu, dlatego Biblioteka Kraków stara się o tym przypominać. Cieszę się, że wspólnie z Galerią Bronowice od lat podejmujemy wspólne działania zmierzające do popularyzacji czytelnictwa oraz wpływu książek na rozwój najmłodszych, ale również i tych już nieco starszych – mówi Agnieszka Staniszewska-Mól, p.o. Dyrektor Biblioteki Kraków.

Punkt Wymiany Książek w Galerii Bronowice czynny będzie 7 i 8 października od godziny 15:00 do 20:00 oraz 9 października od 10:00 do 18:00.

comments powered by Disqus