Z biletem Kolei Małopolskich już nie pojedziesz tramwajem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Inwestycja na linii średnicowej dobiega końca, a wraz z nią utrudnienia w ruchu kolejowym. Koleje Małopolskie zapowiedziały, że już wkrótce zniknie możliwość wykorzystania biletu tej spółki w tramwaju.

W czasie, kiedy pociągi często kursowały objazdami albo miały skrócone trasy, wprowadzone zostały ułatwienia dla pasażerów. Teraz ma się to zmienić.

– Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy (tj. od 12.03.2023 r.) zakończy się całodobowe honorowanie biletów wydanych na pociągi Kolei Małopolskich w Komunikacji Miejskiej w Krakowie po trasie linii 3 na odcinku Dworcowa – Dworzec Główny Zachód oraz po trasie linii 50 na odcinku Dworzec Płaszów Estakada – Dworzec Główny – zapowiadają Koleje Małopolskie.

Ostatnim dniem honorowania biletów KMŁ uprawniających do podróży pomiędzy stacjami Kraków Główny – Kraków Płaszów w KMK będzie sobota 11 marca.

– Podstawą podjętej decyzji jest brak konieczności kursowania pociągów okrężnymi drogami czy też w skróconej relacji – wyjaśniają Koleje Małopolskie.