Zabójstwo w Łagiewnikach. Podejrzany ukrywał się przez osiem dni

Zatrzymany prowadzony przez policjantów fot. materiały prasowe policji

Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali na terenie Płaszowa podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło 11 lutego. 38-latek trafił do aresztu.

Tragedią zakończyła się zakrapiana alkoholem impreza w jednym z mieszkań w Łagiewnikach, w której uczestniczyło trzech mężczyzn i dwie kobiety. W pewnym momencie pomiędzy dwoma znajomymi doszło do ostrej wymiany zdań, która szybko przerodziła się w awanturę i szarpaninę. – W trakcie bójki 38-latek wyciągnął nóż i zranił 42-latka. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która reanimowała ciężko rannego, a następnie zabrała go do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Tymczasem 38-latek uciekł z mieszkania i ukrywał się przed policjantami – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zatrzymany po ośmiu dniach

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, przeanalizowali zabezpieczone ślady i zgromadzone informacje. Ustalili, że poszukiwany nie posiada stałego adresu zamieszkania i prowadzi wędrowny tryb życia, a także ma bogatą przeszłość kryminalną. 19 lutego w godzinach porannych zatrzymali 38-latka w pobliżu jednego z wcześniej wytypowanych miejsc na terenie Płaszowa. Po przewiezieniu do komendy prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

20 lutego sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki