Zderzenie dwóch tramwajów. Są ranni, ruch zablokowany [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

fot. Łukasz Jeżak/LoveKraków.pl

W środę na Zabłociu ok. godz. 17 doszło do zderzenia dwóch tramwajów.

Do zderzenia doszło na przystanku „Klimeckiego” w stronę Małego Płaszowa. Służby pracują na miejscu, ruch tramwajowy jest zablokowany w obydwu kierunkach, a tramwaje kierowane są na linie objazdowe.

Jak podaje rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk, tramwaj 105N kursujący na linii 49 uderzył w tył tramwaju Lajkonik linii 50.

Rzecznik MPK informuje, że w wypadku są ranni, choć na razie nie jest znana ich liczba ani skala obrażeń. Wiadomo natomiast, że w wyniku zderzenia motorniczy tramwaju nr 49 został zakleszczony w pojeździe.

AKTUALIZACJA: Wypadek powoduje również duże utrudnienia w ruchu samochodów. Korek utworzył się zarówno na ul. Zabłocie, moście Kotlarskim i ulicy Kotlarskiej, jak i w przeciwnym kierunku, na ul. Klimeckiego. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie utrudnienia będą się zwiększać.

AKTUALIZACJA: Policja informuje o kilkunastu rannych osobach. Część z nich jest zaopatrywana na miejscu.

AKTUALIZACJA: - Mamy dwadzieścia osób poszkodowanych. Część została zaopatrzona na miejscu, a część trafiła do krakowskich szpitali - informuje Katarzyna Cisło z biura prasowego Małopolskiej Policji. - Na miejsce dojeżdża prokurator i będą trwały oględziny. Na pewno będzie tam również biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych - zapowiada przedstawicielka policji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze