Zgłoś kandydata do konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości

Znasz osobę, organizację lub instytucję działającą na rzecz dialogu międzykulturowego? Zgłoś swojego kandydata do konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2020.

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig mówi, że stolica Małopolski to miasto otwarte, przyjazne oraz wielokulturowe, którą jako miejsce do życia wybrało wiele osób przybyłych z różnych stron świata czy środowisk kulturowych.

– Chcemy, by wszyscy mieszkańcy Krakowa czuli się ze sobą dobrze, szanowali się i umieli porozumiewać. Dlatego dużą wagę przykładamy do działań w obszarze wielokulturowości i zachęcania do dialogu. A w tym niezwykle ważni są pośrednicy, czyli osoby i organizacje zaangażowane w dialog wielokulturowy, które pomagają miastu identyfikować i odpowiadać na potrzeby w tym obszarze. Zachęcam do zgłaszania osób i instytucji, których działalność możemy wyróżnić i nagrodzić tytułami Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości 2020 – podkreśla Andrzej Kulig.

Tegoroczna edycja: zgłoszenia do 12 marca

Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tytułu „Krakowski Ambasador Wielokulturowości” w tegorocznej, trzeciej edycji konkursu rozpoczęła się 11 lutego i potrwa do 12 marca 2021 r.

Laureatów poznamy w czerwcu – podczas tradycyjnej, uroczystej gali otrzymają pamiątkowe statuetki wielobarwnego Lajkonika, a dzięki plebiscytowi mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję dowiedzieć się o ich działalności w zakresie promowania wielokulturowości i otwartości.

Wyróżnienie może zostać przyznane osobom indywidualnym, a także organizacjom, pozarządowym, instytucjom, firmom i grupom nieformalnym. Tytuł „Krakowski Ambasador Wielokulturowości” jest przyznawany za osiągnięcia poprzedniego roku kalendarzowego przez Prezydenta Miasta Krakowa na wniosek powoływanej każdego roku Kapituły Wielokulturowości.

Kandydatów do tytułu „Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 2020” można zgłaszać: poprzez przesłanie skanu podpisanego wniosku wraz z wersją edytowalną wniosku na adres e-mailowy Wydziału: sz.umk@um.krakow.pllub dostarczenie podpisanego wniosku do urny na korespondencję w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków (urna na korespondencję znajduje się na parterze budynku, przy portierni).

Do zgłoszenia kandydatury może zostać dołączona dodatkowa dokumentacja, która pokazuje działania i osiągnięcia zgłaszanego kandydata w zakresie wielokulturowości. Prosimy pamiętać, że zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem.

Patroni medialni: „Gazeta Wyborcza” Kraków, LoveKraków.pl