Zrównoważony rozwój - szansa czy zagrożenie? W piątek ruszy Międzynarodowy Kongres MBA

Międzynarodowy Kongres MBA od lat cieszy się dużym zainteresowaniem fot. www.festfoto.pl
Już w najbliższy piątek rozpocznie się XIX Międzynarodowy Kongres MBA. Potrwa on do niedzieli, 21 maja. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Degrowth as the New Normal – Perspectives and Opportunities”.

Kongres organizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największe w Polsce wydarzenie integrujące środowisko studentów i absolwentów studiów MBA oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż. W poprzednich edycjach Kongresu corocznie uczestniczyło ponad 200 osób. W tym roku tematem przewodnim jest „Degrowth as the new normal – perspectives and opportunities”.

Wokół koncepcji zrównoważonego rozwoju - szanse i zagrożenia

Podczas wydarzenia poruszane będą aktualne tematy związane z degrowth, czyli koncepcją opartą na zrównoważonym rozwoju, którego celem jest zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych, poprawa jakości życia i ograniczenie wzrostu gospodarczego. Uczestnicy Kongresu będą mieli okazję spotkać się z praktykami, ekspertami, przedsiębiorcami oraz naukowcami, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami na ten temat. W ramach wydarzenia odbędą się dyskusje panelowe, podczas których będzie szansa na zadanie trudnych pytań i znalezienie na nie odpowiedzi.

XIX Międzynarodowy Kongres MBA obejmuje trzy panele tematyczne:

  • Unpacking Degrowth for Business
  • Degrowth Management
  • Degrowth Marketing

Organizatorzy przedsięwzięcia informują, że na uczestników czekają między innymi:

1. Sesje Round-tables to forma moderowanej debaty, która skupia się na dialogu między uczestnikami, a nie na prezentacjach ekspertów. Podczas Kongresu będą odbywać się różne tego typu sesje, które skupią się na zagadnieniach związanych z edukacją i biznesem. W każdej z sesji uczestnicy będą mieli okazję do przedstawienia swojego punktu widzenia i omówienia tematu w grupie, co pozwoli na lepsze zrozumienie różnych perspektyw i poglądów.

2. Wycieczki studyjne - np. wizyta w Winnicy Jura, gdzie można spróbować lokalnych win i poznać proces produkcji. Inną opcją jest wyjazd na Strzelnicę, gdzie można spróbować swoich sił w strzelaniu i posłuchać ciekawych historii o tej dziedzinie. Nowością na liście wycieczek jest Muzeum Obwarzanka, gdzie uczestnicy będą mogli poznać historię i tradycję słodkiej bułki krakowskiej oraz jej regionalne odmiany. A dla tych, którzy chcieliby poznać unikalną architekturę z czasów PRL-u, czeka wycieczka do Nowej Huty. Wizyty studyjne to nie tylko sposobność do poznania procesów i tajników sukcesu w biznesie, ale także do wzbogacenia swojego życia kulturalnego i poznania nowych miejsc.

3. Warsztaty – prowadzone przez trenerów z bogatym doświadczeniem zawodowym. Kongres to sposobność do dalszego doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania horyzontów dzięki zajęciom warsztatowym, w których uczestniczą reprezentanci różnych branż.

4. Networking & Gala Dinner – to możliwość wymiany myśli i doświadczeń podczas swobodnych dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Ważnym wydarzeniem podczas pierwszego dnia będzie uroczysta Gala Dinner połączona z aukcją charytatywną. W tym roku licytowane będą między innymi dzieła sztuki oraz przedmioty o szczególnej wartości historycznej. Będzie to również okazja do zabawy na parkiecie oraz podziwiania specjalnie przygotowanego pokazu iluzjonistycznego. 

Z myślą o rodzinie

Wydarzeniem zamykającym Kongres będzie piknik rodzinny organizowany na terenie Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie, koło Krakowa. Podczas pikniku będą oferowane lekcje golfa dla początkujących, a także Turniej KSB UEK Golf Cup dla osób, które już umieją skutecznie kierować piłeczkę do dołka.

Szczegółowy program Międzynarodowego Kongresu MBA można znaleźć na: https://kongresmba.uek.krakow.pl/.