ZZM przesadził 22 młode buki

22 młode buki będą rosły w innym miejscu fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Zarząd Zieleni Miejskiej przesadził z pętli autobusowej Krowodrza Górka 22 młode buki, które kolidowały z powstającą linią tramwajową na Górkę Narodową.

Piotr Kempf, dyrektor ZZM mówi, że 22 buki zostały zasadzone przy pętli autobusowej ponad 10 lat temu. – Część drzew, które nie kolidują z powstającą inwestycją zostaną na swoich dawnych miejscach, ale 22 najbardziej wartościowe drzewa postanowiliśmy przesadzić w okolice pobliskiego skweru przy zbiegu ulic Weissa i Jaremy – zaznacza w rozmowie z LoveKraków.pl.

Koszt operacji: 46 tys. zł

Podkreśla, że drzewa przeżyją cały proces. – Przed przesadzeniem zredukowaliśmy korony drzew, bo tak się robi w sposób profesjonalny. Do przesadzania wykorzystaliśmy dużą maszynę, aby nie niszczyć części korzeni – dodaje.

Proces przesadzania drzew kosztowało 46 tysięcy złotych netto. – Z jednej strony chcieliśmy pokazać dobry wzorzec obchodzenia się z drzewami przy okazji inwestycji, ale z drugiej – cały proces przesadzania jest tańszy, niż kupno tej wielkości drzew – argumentuje Kempf.

Usuniętych 3,5 tys. drzew

Przypomnijmy, że przy okazji budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową usunięto prawie 3,5 tysiąca drzew liściastych oraz iglastych. W zamian nasadzonych zostanie 2,7 tys. drzew na terenie inwestycji. Brakujące prawie 800 drzew głównie zostanie umiejscowionych na działce w niedalekiej odległości od Cmentarza Batowice.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki Prądnik Czerwony Prądnik Biały