ZZM szuka projektanta swojej nowej siedziby

Zabytkowy budynek zwany fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpisał przetarg na przygotowanie dokumentacji dotyczącej planowanych i istniejących budynków na terenie kamieniołomu Libana w Podgórzu. Docelowo ma się tam znaleźć siedziba całej jednostki.

Nowa siedziba, w formie kilku połączonych ze sobą podłużnych budynków, miałaby powstać tuż przy ul. Za Torem, a więc na terenie, który od lat służył jako zaplecze dla miejskich służb – m.in. dla ówczesnego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a teraz również dla ZZM. Nowe biurowce mają mieć podłużną, niską bryłę, nawiązującą do istniejącego budynku zwanego „Szczęść Boże”, widocznego od strony ulicy.

Plany dotyczące tego terenu dotyczą nie tylko budowy nowych obiektów, ale także remontu i adaptacji istniejących (w tym zabytkowych) oraz wyburzenia dwóch starych budynków, które obecnie wykorzystują pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej.

O całym zamierzeniu pisaliśmy szerzej tutaj:

Przetarg na projekt

Teraz ZZM robi kolejny krok. Rozpisany został przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy nowych oraz adaptacji lub rozbiórki istniejących budynków.

Jak mówi nam Aleksandra Mikolaszek z ZZM, posiadanie gotowej dokumentacji projektowej i wykonawczej ułatwi jednostce starania o pozyskanie dofinasowania na realizację prac, zwłaszcza jeśli chodzi o rewitalizację zabytkowej części kompleksu. – Chcemy być gotowi na wypadek, gdyby pojawiło się jakieś nowe rozdanie z Unii Europejskiej na tego rodzaju działania – tłumaczy przedstawicielka jednostki.

Jak mówi, możliwe będzie wtedy także podzielenie całego planu na etapy, w zależności od dostępnych środków w budżecie miasta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
News will be here