Festiwal Conrada doceniony na świecie

Festiwal Conrada w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Festiwal Conrada został wyróżniony przez jedno z najważniejszych anglosaskich wydawnictw na świecie – „Penguin Random House”. Literackie wydarzenie zostało uznane za jedno z takich, w których trzeba wziąć udział.

Festiwal Conrada znalazł się wśród dwudziestu najważniejszych literackich festiwali na świecie. Akademia Pisarzy działająca przy „Penguin Random House” stwierdziła, że każdy wielbiciel literatury powinien wziąć udział w tym wydarzeniu. Krakowski festiwal znalazł się w gronie festiwali takich jak Edinburgh International Book Festival, Hay Festival, Sydney Writers’ Festival oraz Berlin International Literature Festival.

Przypomnijmy, że motywem przewodnim edycji z 2016 roku była „Intensywność”. Słowo miało związek z postawą wobec świata i dotyczyło wielu dziedzin takich jak kultura, religia czy polityka.

– Rozumiemy literaturę nie jako coś dodanego do życia, ale jako jeden z języków, którym chcemy rozmawiać o świecie – przyznał dyrektor programowy Grzegorz Jankowicz. – To nie tylko święto literatury, ale również przestrzeń, w której pisarki i pisarze mogą konfrontować swoje poglądy.

Tegoroczne wyróżnienie zostało przyznane za przewodnią myśl festiwalu, związaną z Josephem Conradem. Pisarz łączył różne tradycje, ale nie wymazywał do końca granic między nimi. W krakowskim festiwalu każdego roku bierze udział prawie 15 tys. osób.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale