89 sklepów nie będzie sprzedawać nocą alkoholu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
1 września wchodzi w życie porozumienie między miastem a przedsiębiorcami w sprawie nocnej sprzedaży alkoholu. Jak na razie przystąpiło do niego 89 sklepów.

18 czerwca prezydent Jacek Majchrowski podpisał umowy z pierwszymi kupcami, którzy zdecydowali, że nie będą handlować alkoholem w godzinach 00.00–5.30. Porozumienie ma obowiązywać przez rok.

Są kolejni chętni

Jak informuje magistrat, większość sklepów, które przystąpiły do porozumienia jest zrzeszona w sieciach takich jak Kocyk sp. z o.o. sp. kom., Quick Holding sp. z o.o., Shake s.c. Klimczak Agnieszka, Molo Wojciech, Betmag sp. z o.o., Na Zdrówko sp. z o.o., Podwawelska Spółdzielnia Spożywców oraz Lewiatan Małopolska sp. z o.o. Ich placówki znajdują się nie tylko w centrum miasta, ale również w innych dzielnicach Krakowa.

– Zainteresowanie przystąpieniem wyraziło dodatkowo ok. 20 sklepów. Jednak sytuacja jest dynamiczna, więc już dziś można stwierdzić, że liczba sklepów całodobowych sprzedających alkohol nocną porą znacząco się zmniejszy – czytamy w komunikacie.

Wykaz sklepów można znaleźć TUTAJ. Kolejne placówki chcące przystąpić do porozumienia pojawią się na liście po formalnym podpisaniu aneksów.

comments powered by Disqus