98 nowych przypadków w Małopolsce. Zmarły 3 osoby

Wnętrze karetki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W całej Polsce potwierdzono 400 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej osób, bo 98 zdiagnozowano w Małopolsce.

W gronie osób z naszego regionu zachorowało 58 kobiet i 40 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 92 lat, z Krakowa (34 osoby), powiatu limanowskiego (13 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (9 osób), chrzanowskiego (7 osób), nowosądeckiego (6 osób), myślenickiego (4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Tarnowa i powiatów: suskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 2 osoby) oraz tatrzańskiego, tarnowskiego, miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Urząd wojewódzki poinformował również o śmierci 83-letniej kobiety, z powiatu nowosądeckiego oraz 52-letniej kobiety z powiatu limanowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a także o śmierci 88-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w izolacji domowej. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 151.