Agnieszka Ścigaj wejdzie do rządu

fot. Krzysztof Kalinowski
Agnieszka Ścigaj, przewodnicząca koła poselskiego Polskie Sprawy, zostanie ministrem rządu Mateusza Morawieckiego. Posłanka wybrana z okręgu krakowskiego będzie się zajmować integracją społeczną, w tym uchodźcami z Ukrainy.
Wejście 47-letniej Ścigaj do rządu potwierdził Mateusz Morawiecki. – Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu – powiedział premier w czasie konferencji prasowej w Raszynie.

Minister na czas napięć

Ścigaj, z wykształcenia socjolog, będzie się zajmować tematyką integracji społecznej. Premier zaznaczył, że nowa minister zajmować będzie się kwestiami integracji społecznej w okresie napięć na forum polskim, międzynarodowym związanym m.in. z falą uchodźców z Ukrainy. – Tutaj mamy do czynienia ze zjawiskami o wiele szerszymi i tymi zagadnieniami będzie zajmowała się nowa pani minister – dodał.

Koło Polskie Sprawy ma wspierać większość rządową. Po decyzji Ścigaj o wejściu do rządu opuścił je Paweł Szramka, pozostają w nim Andrzej Sośnierz i Zbigniew Giżyński.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku Ścigaj uzyskała mandat jako przedstawiecielka Kukiz'15 na listach PSL.
comments powered by Disqus