Autobusem po krew. Zabytkowy „Ogórek” kursuje po Krakowie

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa na ulice miasta wyjechał zabytkowy autobus „Ogórek”. Będzie kursował do godz. 16.30 z „Borku Fałęckiego” do „Dworca Głównego Zachód”.

W czerwonym autobusie członkowie klubu „Honorowych Dawców Krwi” PCK, który funkcjonuje przy krakowskim MPK, zachęcają krakowian do oddawania krwi.

– Jest to szczególnie ważne właśnie w okresie wakacyjnym, kiedy bardzo często jej brakuje. Tym bardziej, że szpitale wróciły już do planowanych zabiegów i operacji. Każdy, kto wejdzie do autobusu otrzyma m.in. informację o warunkach oddawania krwi oraz miejscach, gdzie można to zrobić w Krakowie – informuje MPK.

Autobus odjeżdża z Borku Fałęckiego o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, a z Dworca Głównego Zachód o godz. 8.40, 10.10, 11.40, 13.10, 14.40, 16.10.

Trasa przejazdu: „Borek Fałęcki” – ul. Wadowicka, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Warszawska – „Dworzec Główny Zachód”.

Przejazd autobusem jest bezpłatny. Akcja jest organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Urzędem Miasta Krakowa.