Autobusy na Klasztornej już bez objazdów [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Według informacji przekazywanych przez ZTP, od soboty 4 września autobusy MPK znów będą kursować przez przebudowywaną ulicę Klasztorną w dwóch kierunkach.

Prace przy przebudowie ul. Klasztornej trwają od połowy kwietnia ubiegłego roku. Droga zamknięta jest dla ruchu, z zastrzeżeniem wyjątków – mogą tam wjechać m.in. mieszkańcy, klienci firm zlokalizowanych przy terenie budowy oraz miejskie autobusy.

Od lipca wprowadzone zostały dodatkowe utrudnienia: linie 123, 163 i 193 kursują przez ul. Klasztorną tylko w stronę mostu Wandy. W przeciwnym kierunku przejeżdżają ulicami Zagłoby i Odmętową.

Układają asfalt

Po wykonaniu kolejnego etapu prac od najbliższej soboty autobusy mają wrócić na swoją trasę. To dobry sygnał dla mieszkańców czekających na zakończenie inwestycji. – W ostatnich tygodniach wykonawca zadania skupiał się na pracach związanych z układaniem asfaltu. Podbudowa i warstwa wiążąca zostały już wykonane w 70 procentach. Na ukończeniu jest kanalizacja sanitarna i deszczowa, w 100 proc. wykonano wodociąg. Wykonawca sukcesywnie ustawia też ekrany akustyczne. Kompletnie przygotowane zostały już słupy i belki podwalinowe – wyliczał w minionym tygodniu Zarząd Inwestycji Miejskich w wydanym komunikacie.

Faktycznie, spora część asfaltu jest już ułożona, choć są też miejsca, gdzie ruch odbywa się po nawierzchni szutrowej. Nie ma też betonowej nawierzchni w miejscu przystanków autobusowych.

Równolegle trwa budowa zbiornika retencyjnego, gdzie gromadzona będzie deszczówka z ul. Klasztornej i sąsiednich ulic. – Został wykonany wykop, zakończone zostały prace związane z wykonaniem mikropali, wylano chudy beton na dnie zbiornika oraz skarpach oraz rozpoczęto zbrojenie płyty głównej dna i skarp zbiornika – informuje ZIM.

W tym roku?

Urzędnicy zakładają, że uda się zakończyć inwestycję przed terminem wynikającym z umowy. Wykonawca ma czas na przeprowadzenie wszystkich prac do kwietnia przyszłego roku, ale jest szansa, że stanie się to do końca roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta