Awaria na kolei. Ogromne utrudnienia dla pasażerów

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W kilkunastu centrach sterowania w całej Polsce doszło dziś w nocy do awarii. Wywołało to bardzo duże utrudnienia w ruchu kolejowym: pociągi nie kursują, kursują opóźnione lub jadą zmienionymi trasami.

– Dziś w czwartek 17 marca ok godz.4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Stan  wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut.  Mogą być odwołane pociągi, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów zmieniona trasą – informuje w komunikacie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak informuje rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji.

Bilety KML w komunikacji miejskiej

W związku z awarią urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie i prowadzenie ruchu kolejowego na sieci PKP PLK, ZTP wprowadza tymczasowe honorowanie biletów kolei KML w komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej dla następujących linii kolejowych:

Krzeszowice - Kraków Mydlniki - Kraków Główny

Kraków Balice (lotnisko) - Kraków

Wieliczka - Kraków Główny

Skawina - Kraków Główny

Węgrzce Wielkie - Kraków Główny.

comments powered by Disqus