Bez podwyżek w strefie parkowania. Projekt prezydenta wylądował w koszu

Strefa płatnego parkowania fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radni Krakowa, na wniosek radnego Klubu Koalicji Obywatelskiej Michała Starobrata, odrzucili w całości prezydencki projekt w sprawie zmian w strefie płatnego parkowania.

Prezydent Jacek Majchrowski zaproponował, aby parkowanie w podstrefie A było płatne nie tylko od poniedziałku do soboty, ale obowiązywało również w niedziele. Władze miasta chciały również stworzenie abonamentu parkingowego typu VIP dla pracowników 37 instytucji, którzy mogliby parkować w każdej strefie za 30 złotych miesięcznie. Mieszkańcy strefy zamiast obecnie obowiązującej miesięcznej stawki 10 złotych musieliby płacić 30 złotych.

Wiceprezydent Andrzej Kulig tłumaczył, że kwota 30 złotych miesięcznie „nie jest wygórowana” i „po 17 latach ta zamian nie może być uznana za szokującą”, ponieważ opłata parkingowa za godzinę wynosi od 4 do 6 złotych.

W sprawie pobierania opłat w niedziele argumentował, że do strefy A przybywa bardzo wiele pojazdów, głównie z terenów województwa śląskiego, świętokrzyskiego oraz miejscowości z Małopolski. – Uważamy, że jeśli opłata zostanie wprowadzona, to zdecydują się zaparkować w innym obszarze – zaznaczył.

Za odrzuceniem uchwały głosowało 27 radnych, przeciw było 11 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

comments powered by Disqus