Bezpłatne badania dla kobiet przy CH Nowe Czyżyny

fot. Pixabay.com

17 i 18 sierpnia przed Centrum Handlowym Nowe Czyżyny stanie mobilna pracownia mammograficzna, w której będzie można wykonać bezpłatne badanie piersi. To akcja profilaktyczna organizowana przez LUX MED.

– Bezpłatne mammografie już na stałe wpisały się w nasz kalendarz aktywności prozdrowotnych. Takim akcjami, jak ta w środę i czwartek, chcemy zachęcić mieszkanki Krakowa i okolic do badań, a także zwiększyć świadomość na temat roli, jaką odgrywa profilaktyka i wczesna diagnostyka raka – mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn.

Z badania mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 24-miesiącach lub znajdują się w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby się zarejestrować na mammografię, wystarczy przedzwonić pod numer tel. 58 666 24 44. Umówić można się także online, poprzez formularz dostępny na stronie www.mammo.pl/formularz. Do wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie lekarskie, warto jednak zabrać ze sobą zdjęcia z wcześniejszym mammografii, jeśli te były już robione.

Badanie będzie można wykonać 17 sierpnia w godz. 11:00-18:00 oraz 18 sierpnia w godz. 8:30-16:00.

– Z tego badania powinna skorzystać każda mieszkanka Krakowa, która jest we wskazanej grupie wiekowej, zwłaszcza jeśli nigdy jeszcze nie miała robionej mammografii. Dlatego warto namówić na wizytę w mammobusie swoje mamy, ciocie, babcie, sąsiadki. Tym bardziej, że samo badanie trwa raptem kilka minut – zachęca Anna Brzozowska.

comments powered by Disqus