Biblioteka na Rajskiej. Książkowe prezenty pojawią się... na płocie

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Biblioteka na Rajskiej ponownie otwarta. Już w najbliższy piątek czytelnicy będą mogli odebrać książkowe prezenty, które pojawią się na ogrodzeniu biblioteki.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna 4 grudnia planuje akcję bookcrossingową „(nie)przywiązane do Rajskiej”.

– Jeśli tylko pogoda pozwoli i deszcz nie popsują nam planów to w piątek na naszym płocie zawisną specjalne skarpety św. Mikołaja, a w nich książkowe prezenty – wyjaśnia Agnieszka Będkowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Brakujące książki będą na bieżąco uzupełniane, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wirtualne spotkania

Biblioteka zaprasza również na serię wirtualnych spotkań. 5 grudnia odbędzie się Festiwal Militaria w POPKulturze. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie „Zimna wojna”.

–  Porozmawiamy o jej wpływie na naszą kulturę i popkulturę, zastanowimy się nad tym, dlaczego ciągle jest tak bardzo obecna w naszym życiu i regularnie pojawia się w filmach, grach czy innych mediach – informuje Będkowska.

Gośćmi będą m.in. Maciej Frączek, twórca „Przemyśleń Niekrytego Krytyka”, który wraz z Krzysztofem „Atorem” Woźniakiem poprowadzi dyskusję na wspomniany temat.

7 grudnia odbędzie się dedykowane dla pracownic i pracowników bibliotek IV Forum Kultury Wrażliwej organizowane wraz z Małopolskim Instytutem Kultury, a 10 grudnia odbędzie się kolejny z serii Krakowski Czwartek Kryminalny. Gościem będzie Przemysław Borkowski – współtwórca i aktor Kabaretu Moralnego Niepokoju.

11 grudnia Łukasz Wojtusik i Marcin Wilk porozmawiają o swoich ostatnich lekturach i zaproszą do dyskusji na ich temat, a tuż przed Świętami, 17 grudnia odbędzie się wieczór autorski  Jakuba Ciećkiewicza poświęcony jego debiutanckiej książce „Koniec świata na mojej ulicy”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus