Budowa trasy S7. Od dziś zmiana organizacji ruchu na węźle Widoma

Węzeł Widoma fot. GDDKiA

Od poniedziałku, 12 kwietnia, nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanej na północ od Krakowa drogi ekspresowej. Mają obowiązywać przez 4 tygodnie.

Przy węźle Widoma udostępniono tarczę nowego ronda i przejazd bajpasem, którym kierowcy będą omijać fragment DK7.

Jadąc w kierunku Krakowa z istniejącej DK7 zjeżdżamy przebudowanym odcinkiem DK7 na rondo (bez możliwości jazdy w ruchu okrężnym), a następnie wylotem w kierunku Krakowa, wjeżdżamy na nowy odcinek bajpasu (około 100 m), który łączy się z istniejącym bajpasem i dalej ruch odbywa się bez zmian. W kierunku Kielc jedziemy analogicznie.

– Podczas tego etapu prac będzie wykonany docelowy odcinek DK7, pomiędzy rondem a wiaduktem. Nastąpi rozebranie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstw konstrukcyjnych i nawierzchni bitumicznej. Przewidywany czas takiej organizacji ruchu wynosi 4 tygodnie – informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace postępują

Prace na odcinku budowanej S7 Widoma Szczepanowice postępują. Obecnie zaawansowanie robót drogowych wynosi 75,3 %, natomiast robót mostowych 86,8 %. Prace na odcinku S7 Szczepanowice – Widoma rozpoczęły się 11 września 2019 roku. W ramach tego odcinka powstanie 10 wiaduktów i cztery przejścia dla zwierząt.

Estakada w Szczepanowicach będzie najdłuższym obiektem inżynierskim na tym odcinku, o długości 681 m w przypadku nitki lewej i 689 m nitki prawej. Zakończenie inwestycji planowane jest w jesieni 2021 r.