Ktoś celowo niszczy drzewa przy ul. Telimeny

Ktoś niszczy drzewa przy ul. Telimeny fot. ZZM/Facebook

Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje do mieszkańców o czujność. Chodzi o młode drzewka przy ul. Telimeny. Ktoś podlewa je roztworem soli.

O sprawie ZZM poinformował na swoim facebookowym profilu.

– Po raz kolejny nieznany sprawca podlewa drzewka roztworem soli... Tym razem ulica Telimeny... Intencje - dość jasne. Prosimy mieszkańców o czujność i zgłaszanie do nas ewentualnych nowych przypadków. Może nasze wspólne działanie i czujność pomogą przeciwdziałać kolejnym tego typu incydentom. Oby – czytamy we wpisie.

Coraz więcej celowych uszkodzeń

Niestety, przypadki celowego uszkadzania drzew w Krakowie są coraz częstsze. Niedawno informowaliśmy o niszczeniu drzew przy ul. Królewskiej – ktoś nawiercił w ich pniach otwory.

– Od razu przeprowadziliśmy wtedy płukanie i zaczopowaliśmy otwory. Później ktoś znowu je pootwierał i znowu robiliśmy płukanie. Ale ostatecznie drzewa nie obumarły – powiedział nam Krzysztof Wcisło, oficer ds. drzew w Zarządzie Zieleni Miejskiej.

W minionym roku informowaliśmy np. o akcji ratowania ok. 100-letniego jesionu z ul. Narvik na Klinach.

Mniej szczęścia miały drzewa na Rybitwach – ktoś skutecznie uszkodził tam rząd szesnastu okazów. Użył do tego jakiegoś mocnego środka chemicznego i próby interwencji nie przyniosły już skutku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus