Budżet obywatelski w czasach epidemii. Terminy bez zmian, nowe metody

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Choć wszystkie spotkania związane z tegoroczną edycją budżetu obywatelskiego zostały odwołane, jej harmonogram pozostaje bez zmian. Różnicą w porównaniu z poprzednimi edycjami są nowe internetowe narzędzia dla projektodawców.

Miasto przekonuje, że epidemia nie musi zaburzyć przygotowywania projektów, a wręcz przeciwnie – dodatkowy wolny czas warto wykorzystać właśnie na to, by swoje pomysły na ulepszanie miasta przekuć w spełniające wszystkie wymogi zgłoszenie.

Zgodnie z przedstawionym wcześniej harmonogramem BO projekty będzie można zgłaszać od 1 do 30 kwietnia. Ale co zrobić, by uniknąć błędów, skoro nie można liczyć na pomoc podczas zapowiadanych spotkań i maratonów pisania projektów? Tym razem pojawiły się nowe sposoby, by swoje pomysły skonsultować przez internet.

Dyskusje nie na żywo, a w internecie

Zamiast spotkań i warsztatów z udziałem Ambasadorów Lokalnej Partycypacji, podczas których wszyscy zainteresowani mieli razem pracować nad ostatecznym kształtem pomysłu i wszystko konsultować z ekspertami, będzie można skorzystać z 18 grup na Facebooku, gdzie prowadzona będzie dyskusja o lokalnych potrzebach i propozycjach zadań.

Kolejnym krokiem będzie wysłanie fiszek wstępnych pomysłów na projekty do Lokalnych Ambasadorów Lokalnej Partycypacji. Autorzy fiszek otrzymają pisemną informację zwrotną od ekspertów UMK, a potem oficjalnie złożą propozycję zadania.

Bank Pomysłów BO2020

Jest też druga nowa propozycja – dla osób, które mają pomysły, co zmienić w mieście, ale obawiają się, że sami nie poradzą sobie z przygotowaniem projektu. To Bank Pomysłów BO2020. Wystarczy wypełnić specjalnie przygotowaną ankietę i opisać krótko swoją koncepcję. Te wszystkie propozycje będą stanowić inspirację i źródło wiedzy o potrzebach krakowian dla autorów projektów.

comments powered by Disqus