Bułgarki w końcu wpadły

fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali dwie kobiety, które od kilku miesięcy okradały turystów.

 

– Od kilku tygodni krakowscy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawczyń kradzieży kieszonkowych w centrum miasta. Z zabezpieczonych nagrań i zeznań osób poszkodowanych wynikało, że mogą to być dwie Bułgarki – mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

18 marca kobiety zostały zdemaskowane przez ochroniarza jednego ze sklepów w centrum handlowym.

Funkcjonariusze opisują złodziejki jako panie, które były elegancko ubrane. A przynajmniej tak było tego dnia, gdy w lokalu chciały wyciągnąć portfel jednej z klientek.

– Całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring (prezentujemy to nagranie). Ochroniarz sklepu błyskawicznie zagregował – ujął kobiety, a na miejsce wezwał funkcjonariuszy – opowiada Gleń.

Z policyjnych ustaleń wynika, że przestępczynie od grudnia przebywają na terenie Polski. Przez ten czas kobiety dokonały w Krakowie co najmniej ośmiu kradzieży. Grasowały po dużych centrach handlowych. Kradły przede wszystkim portfele z gotówką i kartami.

Podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Kobiety dobrowolnie poddały się karze uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od złodziejek gotówkę w kwocie 10 tys. zł.

comments powered by Disqus