News LoveKraków.pl

Chodnik rozkopany tuż przed Targami Książki. Mają załatać, zanim przyjdą tłumy

fot. Czytelnik

W czwartek rozpoczynają się Targi Książki. Tymczasem właśnie w tym tygodniu na ul. Galicyjskiej rozkopany został fragment chodnika, co zaniepokoiło jednego z mieszkańców.

– Zastanawiam się, czemu na dwa dni przed rozpoczęciem największych targów w Krakowie zezwala się na zajęcie chodnika prowadzącego do hali targów przy ul. Galicyjskiej – pisze do nas Czytelnik. Jak mówi, temat utrudnień komunikacyjnych związanych z dużym zainteresowaniem targami jest znany od lat.

Jak pisze pan Karol, utrudnienia dla pieszych mają związek z budową nowego sklepu Kaufland, która ma się zakończyć w przyszłym roku. – W związku z długim terminem realizacji nowego marketu tym bardziej dziwi, że prace na chodniku muszą się rozpocząć akurat na dwa dni przed Targami Książki. Czy Zarząd Dróg Miasta Krakowa nie mógł dać zezwolenia, ale w odpowiednim momencie, po targach? A może nic o samowolnym zajęciu chodnika pod własnym urzędem nie wie? – pyta mieszkaniec. – Już widzę te tłumy wchodzące na jezdnię przed samochody stojące w korku – dodaje.

Będzie zasypane

Rzecznik prasowy zarządu dróg Krzysztof Wojdowski precyzuje, że w rejonie hali EXPO Kraków ciągi piesze rozkopane są obecnie w dwóch miejscach. W miejscu, o którym pisał mieszkaniec, prace mają się zakończyć jeszcze dziś.

Na jutro powinno to być gotowe, ale jeśli tak się nie stanie, będziemy jeszcze interweniować, żeby przejście było możliwe i bezpieczne dla użytkowników – zapowiada Wojdowski.

Drugie miejsce to budowa skrzyżowania, nieco bliżej ul. Centralnej. – W tym przypadku wykonawca na naszą prośbę zobowiązał się, że przed targami wykona podsypkę z kruszywa. Będzie to mniej komfortowe niż w przypadku kostki, ale zapewni możliwość swobodnego przejścia – informuje przedstawiciel ZDMK.

Najlepiej autobusem

Aby ułatwić dojazd w rejon ul. Galicyjskiej w najbliższych dniach wzmocnione zostaną linie autobusowe nr 174, 178 i 578.

W dniach 26-27.10.2023 r. (czwartek – piątek):
- linie 174, 178 i 578 – będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy, z częstotliwością zwiększoną do 15 minut w okresie międzyszczytowym.

W dniach 28-29.10.2023 r. (sobota – niedziela):
- linia 174 – będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością zwiększoną do 15 minut w godzinach 10.00-20.00 w sobotę oraz w godzinach 10.00-18.00 w niedzielę;
- linie 178 i 578 – będą kursować bez zmian.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny