Cztery firmy chcą opracować projekt montażu smoczych rzeźb

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej posadowienia figurek smoków zgłosiło się czterech wykonawców. Najtańsza oferta opiewa na kwotę ok. 155 tys. złotych.

Pod koniec lutego Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpisał przetarg na wykonanie projektów montażu osiemnastu smoczych rzeźb, które mają pojawić się w pięciu dzielnicach miasta. ZDMK planował przeznaczyć na tę usługę nieco ponad 191 tysięcy złotych.

Chętnych nie brakuje

Otwarcie ofert nastąpiło w piątek, 10 marca, a chęć opracowania niezbędnej dokumentacji wyraziły cztery firmy. Najtańsza oferta złożona przez APD Projekt Andrzej i Paweł Dańda mieści się w budżecie i opiewa na ok. 155 tysięcy złotych. Z kolei najdroższa, zaproponowana przez firmę Czesław Hodurek Pracownia Inżynierska, wynosi ok. 216 tysięcy złotych.

Do przetargu zgłosiły się jeszcze dwa przedsiębiorstwa: Marta Mardyła Firma Inżynieryjna TECHMA oraz Piotr Frosztęga FDELITA. Zaproponowane kwoty są podobne. Pierwsza firma wyceniła usługę na ok. 197 tysięcy złotych, a druga na 198 tysięcy złotych.

Teraz zarząd dróg musi sprawdzić złożone oferty i podjąć decyzję o wyborze wykonawcy. Firma będzie miała pięć miesięcy na przygotowanie dokumentów.

Na terenie Krakowa ma pojawić się łącznie osiemnaście smoczych rzeźb: trzy w Dzielnicy XIII Podgórze, trzy w Dzielnicy V Krowodrza, cztery w Dzielnicy I Stare Miasto, cztery w Dzielnicy II Grzegórzki i cztery w Dzielnicy VII Zwierzyniec.

Figurki smoków zostaną połączone w trasę, tworząc smoczy szlak. Każda rzeźba będzie wyposażona w informację odnoszącą się do atrybutów smoka, które są nawiązaniem do tradycji i historii miejsca posadowienia. Ciekawostki te pojawią się na tabliczkach z kodami QR oraz na miejskich stronach internetowych. Więcej na temat lokalizacji smoczych rzeźb pisaliśmy tutaj: