Dziesiątki zniszczonych hulajnóg. Kto odpowiada za dewastacje?

fot. Witold Skrzypek

Sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych został zniszczony. Sprawca działał w centrum miasta, nierzadko w oku kamer miejskiego monitoringu. Sprawę bada policja.

Niezależnie od logo operatora, wandal niszczył każdą napotkaną na swojej drodze hulajnogę, m.in. przecinając przewody.

– Sprawca operował głównie w okolicy Wawelu, Bulwarów, Kazimierza i Grzegórzek. Na ul. Miodowej uszkodził kilkanaście sztuk, w tym kilka pod delikatesami, które są dobrze monitorowane – mówi Witold Skrzypek, franczyzobiorca firmy Bird, któremu zniszczono ponad 1/3 floty. Również w innym miejscu, gdzie czuwa miejska kamera, hulajnogi zostały zdewastowane.

Na razie niemożliwe jest wycenienie kosztów naprawy, ponieważ nie ma części zamiennych. – Hulajnoga jest wyłączona z eksploatacji na długi okres. Aktualna wartość hulajnogi to około 2 tys. złotych – informuje Witold Skrzypek.

Sprawa została zgłoszona na policję. Zajmują się nią funkcjonariusze z I Komisariatu Policji przy ul. Pędzichów.

– Według zawiadamiającego w dniach od 6 do 9 lipca doszło do uszkodzenia około 60 hulajnóg. Z informacji, które uzyskałem, policjanci już prowadzą czynności wyjaśniające. Będzie sprawdzany monitoringi i to, czy są świadkowie zdarzenia – mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy krakowskiej policji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Grzegórzki Podgórze
comments powered by Disqus