Dzwon Zygmunt dla Ukrainy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W niedzielę 6 marca o godzinie 12 na Wawelu zabije dzwon Zygmnut. Jego donośne bicie będzie wyrazem solidarności, szacunku i wsparcia dla Ukrainy – informuje krakowska kuria.

To kolejny taki symboliczny, lecz ważny gest w trudnym czasie wojny. W czwartek w południe z wieży kościoła Mariackiego odegrany został hymn Ukrainy, a po nim tradycyjny hejnał.

Pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy niesie także Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Na dworcu kolejowym powstał punkt specjalny punkt informacyjny, a w bazie noclegowej Caritas jest 2100 miejsc. – Chętnych do przyjęcia uchodźców wpisujemy w bazę noclegową. Notujemy liczbę osób, które zgłaszający może przyjąć, czy jest możliwość wyżywienia w tym miejscu, czy trzeba wyżywienie zapewnić. Najważniejszy jest dokładny adres i telefon kontaktowy – tłumaczy koordynatorka ds. pomocy uchodźcom Monika Buzała. 

Caritas pomaga uchodźcom

W sprawie przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, wolontariatu, potrzeby pomocy, można pisać na adres e-mail: ukraina@diecezja.pl. Całodobowy kontakt z Caritas Archidiecezji Krakowskiej jest możliwy pod numerami telefonu +48 780 604 584 i +48575035647.

Trwa również zbiorka środków finansowych. Można je przekazywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:  

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Uchodźcy – Ukraina. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus