Ekshumacja pary prezydenckiej po zamknięciu Wzgórza Wawelskiego

Grób pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

14 listopada będzie miała miejsce ekshumacja pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich. Jak informuje RMF 24, otwarcie sarkofagu ma nastąpić po godzinie 18.00, kiedy Wzgórze Wawelskie będzie zamknięte dla turystów.

Ekshumacja pary prezydenckiej to pierwsza z kilkudziesięciu innych, zaplanowanych w Polsce. Śledztwo dotyczące katastrofy smoleńskiej jest prowadzone przez Prokuraturę Krajową. Sekcję zwłok i pobranie próbek do laboratoryjnych badań przeprowadzi 14-osobowy zespół ekspertów w pomieszczeniach udostępnionych przez Zakład Medycyny Sądowej UJ Collegium Medicum.


Początek po godzinie 18.00

Sarkofag ma zostać otwarty po godzinie 18.00, kiedy Wzgórze Wawelskie będzie zamknięte dla turystów. Oprócz przedstawicieli prokuratury, będą również obecni Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska.

Szczątki pary prezydenckiej mają następnie zostać przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej UJ Collegium Medicum przy ul. Grzegórzeckiej. Zespół biegłych będzie złożony z 14 osób, m.in. z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Sądowej w Lozannie-Genewie w Szwajcarii czy eksperci z Krakowa, Warszawy, Lublina.

comments powered by Disqus