Eurowizja Junior odbędzie się w Krakowie?

fot. facebook.com/roxiewegiel

Kraków będzie w tym roku gospodarzem konkursu Eurowizji Junior – tak wynika ze słów dyrektora generalnego EBU (European Broadcasting Union), Noela Currana. Wciąż nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Miasto-gospodarza Eurowizji Junior 2019 Noel Curran zdradził wczoraj podczas telewizyjnego wywiadu. Mówił m.in., że nie może się doczekać konkursu Eurowizji w Krakowie i że organizatorem będzie TVP.

TVP każe czekać

Już jednak po opublikowaniu tej wiadomości, również na oficjalnej stronie Eurowizji, Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym studzi emocje krakowian. – Rozmowy w sprawie miejsca, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019, jeszcze trwają. Miasto Kraków jest jednym z kilku kandydatów na gospodarza wydarzenia, pod uwagę brane są też inne miasta – czytamy w oświadczeniu. – Zgodnie z regulaminem decyzja o wyborze gospodarza Eurowizji Junior 2019 zapadnie w nadchodzących tygodniach. Informacja o decyzji zostanie ogłoszona za pośrednictwem oficjalnych kanałów informacyjnych EBU i Telewizji Polskiej – napisano.

Po zwycięstwie Roksany Węgiel

Decyzja o organizacji Eurowizji Junior w Krakowie miałaby związek z listopadowym zwycięstwem Roksany Węgiel w konkursie organizowanym w Mińsku na Białorusi. Pochodząca z Jasła 13-latka utworem "Anyone I Want To Be", pokonała przedstawicieli pozostały dziewiętnastu państw biorących udział w 16. edycji konkursu.

comments powered by Disqus